História obce

Obec Podhradie, aj kvôli svojej polohe v blízkosti Topoľčianskeho hradu, má históriu bohatú na zaujímavé udalosti. Vďaka úsiliu historikov a šikovnosti rodákov Vám môžeme predstaviť jej najpodstatnejšie kapitoly.

Štruktúra jednotlivých kapitol zodpovedá tradičnému deleniu v rámci dejín Slovenska, ale čiastočne je zohľadnený aj špecifický vývoj obce a regionálne dejiny oblasti stredného Ponitria.

Praveké a včasnostredoveké dejiny

Podhradie od prvej písomnej zmienky po koniec stredoveku

Novoveké dejiny obce

Dejiny obce v rokoch 1848-1914