História obce

Obec Podhradie, aj kvôli svojej polohe v blízkosti Topoľčianskeho hradu, má históriu bohatú na zaujímavé udalosti. Vďaka úsiliu historikov a šikovnosti rodákov Vám môžeme predstaviť jej najpodstatnejšie kapitoly.

Štruktúra jednotlivých kapitol zodpovedá tradičnému deleniu v rámci dejín Slovenska, ale čiastočne je zohľadnený aj špecifický vývoj obce a regionálne dejiny oblasti stredného Ponitria.

Praveké a včasnostredoveké dejiny

Podhradie od prvej písomnej zmienky po koniec stredoveku

Novoveké dejiny obce

Dejiny obce v rokoch 1848-1914

I.svetová vojna a medzivojnové obdobie

Podhradie počas II. svetovej vojny a SNP

Povojnové obdobie do roku 1992

Obdobie po vzniku Slovenskej republiky

História obce Podhradie

História obce Podhradie.docx (60.6 kB) (60.6 kB)

dnes je: 11.12.2017

meniny má: Hilda

Stretnutie detí s Mikulášom 2017

Obec Podhradie pozýva deti na stretnutie s Mikulášom, ktoré sa bude konať dňa 8. decembra 2017 o 18,00 hodine v kultúrnom dome v Podhradí. Na stretnutie príde deti zabaviť aj kúzelník Ing. Dušan Cápa.