História obce

Obec Podhradie, aj kvôli svojej polohe v blízkosti Topoľčianskeho hradu, má históriu bohatú na zaujímavé udalosti. Vďaka úsiliu historikov a šikovnosti rodákov Vám môžeme predstaviť jej najpodstatnejšie kapitoly.

Štruktúra jednotlivých kapitol zodpovedá tradičnému deleniu v rámci dejín Slovenska, ale čiastočne je zohľadnený aj špecifický vývoj obce a regionálne dejiny oblasti stredného Ponitria.

Praveké a včasnostredoveké dejiny

Podhradie od prvej písomnej zmienky po koniec stredoveku

Novoveké dejiny obce

Dejiny obce v rokoch 1848-1914

I.svetová vojna a medzivojnové obdobie

Podhradie počas II. svetovej vojny a SNP

Povojnové obdobie do roku 1992

Obdobie po vzniku Slovenskej republiky

História obce Podhradie

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

Mesiac úcty k starším 2019

Obec Podhradie pozýva občanov starších ako 60 rokov na posedenie z príležitosti mesiaca úcty k starším, ktoré sa bude konať v nedeľu 27. 10. 2019 od 15,00 hodiny v kultúrnom dome v Podhradí. Deti si môžu pripraviť básničku alebo pieseň pre svojich starých rodičov. Posedením Vás bude sprevádzať folklórny súbor Javorina. Príďte sa zabaviť v kruhu svojich blízkych.