História obce

Obec Podhradie, aj kvôli svojej polohe v blízkosti Topoľčianskeho hradu, má históriu bohatú na zaujímavé udalosti. Vďaka úsiliu historikov a šikovnosti rodákov Vám môžeme predstaviť jej najpodstatnejšie kapitoly.

Štruktúra jednotlivých kapitol zodpovedá tradičnému deleniu v rámci dejín Slovenska, ale čiastočne je zohľadnený aj špecifický vývoj obce a regionálne dejiny oblasti stredného Ponitria.

Praveké a včasnostredoveké dejiny

Podhradie od prvej písomnej zmienky po koniec stredoveku

Novoveké dejiny obce

Dejiny obce v rokoch 1848-1914

I.svetová vojna a medzivojnové obdobie

Podhradie počas II. svetovej vojny a SNP

Povojnové obdobie do roku 1992

Obdobie po vzniku Slovenskej republiky

História obce Podhradie

História obce Podhradie.docx (60.6 kB) (60.6 kB)

dnes je: 16.10.2018

meniny má: Vladimíra

Hodové stretnutie rodákov 2018

Obec Podhradie Vás pozýva na 7. ročník Hodového stretnutia rodákov obce Podhradie, ktoré sa bude konať dňa 04. 08. 2018 v kultúrnom dome. Začiatok o 18:30 h. svätou omšou, o 19:30 h. zábava v kultúrnom dome. Konzumné: 10,00 € /večera, aperitív, nealko, káva/
Do tanca hrá hudobná skupina Prima, na počúvanie skupina Javorina. Informácie na OcÚ Podhradie tel. č.: 0905 322 654.