História obce

Obec Podhradie, aj kvôli svojej polohe v blízkosti Topoľčianskeho hradu, má históriu bohatú na zaujímavé udalosti. Vďaka úsiliu historikov a šikovnosti rodákov Vám môžeme predstaviť jej najpodstatnejšie kapitoly.

Štruktúra jednotlivých kapitol zodpovedá tradičnému deleniu v rámci dejín Slovenska, ale čiastočne je zohľadnený aj špecifický vývoj obce a regionálne dejiny oblasti stredného Ponitria.

Praveké a včasnostredoveké dejiny

Podhradie od prvej písomnej zmienky po koniec stredoveku

Novoveké dejiny obce

Dejiny obce v rokoch 1848-1914

I.svetová vojna a medzivojnové obdobie

Podhradie počas II. svetovej vojny a SNP

Povojnové obdobie do roku 1992

Obdobie po vzniku Slovenskej republiky

História obce Podhradie

História obce Podhradie.docx (60.6 kB) (60.6 kB)

dnes je: 21.4.2019

meniny má: Ervín

Ruin Run

Pozývame všetkých fanúšikov behu na Ruin Run, beh okolo Topoľčianskeho hradu. Poďte si užiť hory-doly, z nich pekné výhľady a po námahe zaslúženú odmenu. Lesná trať dlhá 10 km preverí sily, ale nikoho nezruinuje. Sľubujeme! Pre deti pripravujeme detský beh a malú sladkú trofej pre každého.

Obec Podhradie organizuje stolnotenisový turnaj, ktorého finále sa bude konať dňa 31. 03. 2019 t. j. v nedeľu. Súťažiť sa bude: 1. kategória deti mix, 2. kategória dospelí
Záujemcovia o účasť na turnaji sa môžu prihlásiť u starostu obce Podhradie do 22. 03. 2019 t. j. do piatku, z dôvodu zoradenia rozpisu zápasov. Bližšie informácie u starostu obce Podhradie alebo na tel. č.: 0905 322 654.